do kasy suma: 0,00 zł
Zalety kasy fiskalnej Nano. Dla jakich biznesów przeznaczona jest kasa fiskalna Nano?
Zalety kasy fiskalnej Nano. Dla jakich biznesów przeznaczona jest kasa fiskalna Nano?

Planujesz zakup kasy fiskalnej i nie wiesz, co wybrać? Jeśli jest ci potrzebna kasa, która jest przenośna, niezawodna i wygodna w obsłudze, to już nie musisz dalej szukać, bo mamy dla ciebie propozycję – to model Novitus Nano Online. Sprawdź, czym się wyróżnia oraz jakie ma zalety.

Kasa fiskalna Nano Online

Zacznijmy od tego, że kasa fiskalna Novitus Nano jest kasą online. Co to oznacza? Automatycznie łączy się z Centralnym Repozytorium Kas, a wszystkie informacje przesyłane są w sposób ciągły. W kasach starego typu zwykle wykorzystywany był elektroniczny (w przypadku kas mobilnych) lub papierowy zapas kopii. Nano Online w dużym stopniu upraszcza cały proces.

Dodatkowo musisz wiedzieć, że od 2019 roku przepisy nakazują wymianę kas starego typu na kasy online, przy czym stopniowo obejmuje to coraz kolejne branże. W 2020 roku z kas online muszą korzystać m.in. warsztaty motoryzacyjne oraz wulkanizacyjne, a także firmy, których działalność związana jest ze stałym lub sezonowym wyżywieniem. W 2021 roku do przedsiębiorców, których dotyczy ten obowiązek, dołączą m.in. hotele, siłownie, lekarze czy dentyści.

Przy okazji pamiętaj, że wymieniając urządzenie, musisz dokonać fiskalizacji kasy, czyli przełączyć ją z trybu szkoleniowego na tryb fiskalny (a będąc precyzyjnym, czynności te musi dokonać serwisant posiadający uprawnienia nadane mu przez producenta).

Mobilna kasa fiskalna Nano

A czym się wyróżnia kasa fiskalna Nano? To urządzenie mobilne, o niewielkich gabarytach. Jest lekkie, poręczne, zmieści się nawet w niewielkiej torebce. Jak jest z jego wydajnością? Umożliwia wydruk nawet do 3000 paragonów, bez konieczności podłączania do zasilania. Kasa jest wyposażona w wymienny akumulator, który można ładować poza urządzeniem, dzięki czemu sprzęt ten uważany jest za niezawodny. Mimo iż jest nieduża, jej użytkowanie jest proste i intuicyjne, co ułatwia czytelny wyświetlacz oraz wygodna klawiatura. Wymiana papieru jest szybka, nie powinna przysparzać problemów.

Zalety kasy fiskalnej Nano

Dwie główne zalety kasy fiskalnej Nano Online już omówiliśmy – to automatyczne łączenie się z Centralnym Repozytorium Kas oraz mobilność, wszechstronność i ergonomia. Ale to nie wszystko, o czym warto wspomnieć. Na kasie Novitus Nano zainstalowany jest system Linux, który cieszy się opinią stabilnego, zapewniające bezawaryjną pracę.

Kasę można połączyć z terminalem kart płatniczych oraz z czytnikiem kodów kreskowych. Wprowadzisz do niej do 20 000 towarów, a każdy z nich będzie mógł mieć nazwę posiadającą do 40 znaków (jest to ważne w przypadku lekarzy, którzy muszą precyzyjnie określać usługi). Zarówno wyświetlacz, jak i klawiatura są podświetlane, pozwala to na pracę z urządzeniem nawet w trudnych warunkach. A jeśli chodzi o wagę tego sprzętu, to wynosi ona zaledwie 650 g.

W jakich branżach sprawdzi się kasa fiskalna Nano?

Kasa fiskalna Nano to urządzenie wszechstronne, uniwersalne. Dedykowana jest w szczególności lekarzom, salonom kosmetycznym, prawnikom. Jej niewielką wagę oraz rozmiary doceniają przedstawiciele handlowi. Wykorzystują ją przedsiębiorcy posiadający sezonowe punkty sprzedaży, właściciele kiosków. Jest też poręcznym i wygodny rozwiązaniem w warsztatach motoryzacyjnych, firmach zajmujących się w najmem aut.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl