do kasy suma: 0,00 zł
Drukarka fiskalna czy kasa fiskalna?
Drukarka fiskalna czy kasa fiskalna?

Kiedy warto wybrać kasę fiskalną, a kiedy drukarkę online? I jakie są podstawowe różnice między tymi urządzeniami? Zobacz, co powinieneś wybrać do swojej firmy, aby usprawnić pracę i zarządzanie sprzedażą.

Drukarka fiskalna a kasa fiskalna – różnice

Główna różnica pomiędzy tymi urządzeniami polega na tym, że kasa działa samodzielnie, natomiast drukarka fiskalna musi być połączona z programem sprzedażowym, który instaluje się na komputerze. Kasa fiskalna jest tak naprawdę podstawowym urządzeniem do ewidencjonowania sprzedaży, a bazę towarów i usług programuje się na niej bezpośrednio z klawiatury. Jest prosta w obsłudze, działa bez pomocy innych urządzeń, dlatego sprawdza się w sprzedaży mobilnej. Z kolei drukarka fiskalna online wymaga wsparcia programu sprzedażowego, natomiast umożliwia wykonywanie bardziej zaawansowanych operacji niż kasa. Można dzięki niej sprawdzać stany magazynowe, wykonywać analizy i raporty czy wystawiać faktury VAT.

Kiedy warto wybrać Kamsoft drukarkę fiskalną, a kiedy kasę? Na które urządzenie fiskalne lepiej się zdecydować?

Dla kogo kasa fiskalna?

Kasa fiskalna jest tańsza niż drukarka, na dodatek w jej przypadku nie trzeba posiadać komputera, aby ewidencjonować sprzedaż. Dlatego sprawdzi się dla przedsiębiorców prowadzących niewielką firmę, a także w sprzedaży obwoźnej czy mobilnej. Niewielka kasa fiskalna online to np. dobry pomysł dla lekarzy, którzy często przemieszczają się między gabinetami, a także fryzjerek, które świadczą usługi poza salonem. Takie osoby powinny pomyśleć również o zakupie dodatkowych akcesoriów do kasy fiskalnej. Dobrym pomysłem będzie specjalny zasilacz samochodowy czy torba na urządzenie fiskalne.

Drukarka do przychodni, do sklepów odzieżowych, gdzie jeszcze?

A gdzie zatem sprawdzi się tania drukarka online? Te wielofunkcyjne urządzenia fiskalne sprawdzą się raczej w większych przedsiębiorstwach, a także w firmach z dużym asortymentem produktów (kilkaset tysięcy). O drukarce fiskalnej powinni zatem pomyśleć właściciele większych gastronomii, sklepów odzieżowych, spożywczych, z artykułami RTV AGD czy hurtowni. Drukarka system medyczny to również dobre rozwiązanie dla przychodni, ponieważ umożliwia gromadzenie w jednym miejscu (w programie, aplikacji) wszystkich danych o pacjencie. To urządzenie fiskalne może zatem znacznie ułatwić pracę lekarzom, a także zapewnić efektywniejsze zarządzanie przychodnią.

O drukarce fiskalnej online mogą również pomyśleć przedsiębiorcy, którzy w najbliższym czasie planują zwiększenie liczby oferowanych produktów czy usług. Takie urządzenie nie tylko znacznie ułatwi im zarządzanie sprzedażą, ale również będą mogli wykonywać bardziej zaawansowane opcje, takie jak, chociażby wydruk faktur.

W naszej ofercie można znaleźć wiele rodzajów drukarek i kas fiskalnych, które różnią się nie tylko funkcjami, ale również wielkością, a nawet kolorem. Dlatego bez problemu można znaleźć tu urządzenie fiskalnej idealnie dopasowane do potrzeb każdego biznesu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl