do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Moduły do kas fiskalnych

Kupując urządzenie rejestrujące, trzeba liczyć się z tym, że żywotność kasy fiskalnej jest określona. Warunkuje ją pamięć kasy fiskalnej, a raczej jej pojemność, ta wynosi co najmniej 1830 rekordów. Oznacza to, że po zapełnieniu określonego limitu, korzystanie z urządzenia będzie niemożliwe. Co wtedy należy zrobić, by dalej móc prowadzić sprzedaż?

 

Wymiana modułu pamięci fiskalnej lub zakup nowej kasy

Przedsiębiorcy mają dwie możliwości. Pierwsza zakłada wymianę modułu do kasy fiskalnej. Wiąże się to z określonymi czynnościami. Musi zostać przeprowadzony odczyt pamięci fiskalnej, drukowany jest raport rozliczeniowy, sporządza się protokół odczytu dla właściciela kasy, serwisanta i przedstawiciela Urzędu Skarbowego. Wówczas można już przystąpić do wymiany modułu kasy fiskalnej. Trzeba pamiętać, że konieczna jest ponowna fiskalizacja urządzenia. A ile kosztuje moduł do kasy fiskalnej? To zależy od producenta. Sama usługa wymiany tej części to wydatek około 100 - 200 zł, w zależności od kasy.

Drugim rozwiązaniem jest zakup nowej kasy fiskalnej. Jest to rozwiązanie nieco droższe, jednak zyskuje się nowe urządzenie, dodatkowo można skorzystać z ulgi na zakup urządzenia rejestrującego. Zaleca się, by skorzystać z tego rozwiązania, kiedy dotychczasowa kasa ma już widoczne ślady użytkowania lub kiedy pojawiają się problemy z jej użytkowaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl