do kasy suma: 0,00 zł
Kasa fiskalna vs. kasoterminal – wady, zalety kasoterminalu a kasy fiskalnej
Kasa fiskalna vs. kasoterminal – wady, zalety kasoterminalu a kasy fiskalnej

Czym jest kasoterminal i czym różni się od tradycyjnych kas fiskalnych? Sprawdzamy w artykule, porównujemy wady i zalety kasy fiskalnej online oraz kasoterminalu.

Rodzaje kas fiskalnych

Kasa fiskalna to pojęcie bardzo szerokie, obejmujące zarówno przenośne urządzenie fiskalne niewielkich rozmiarów, jak i kasy fiskalne systemowe, które sprawdzają się w firmach o dużym natężeniu ruchu. Wśród tego typu urządzeń fiskalnych można znaleźć również mobilne kasy fiskalne online, kasy specjalizowane, np. apteczne czy przeznaczone do taksówek, a także tytułowy kasoterminal mobilny, czyli kasę fiskalną z terminalem płatniczym. A jakie są wady i zalety kas fiskalnych online oraz kasoterminali? I kiedy warto się zdecydować na te urządzenia? Sprawdźmy…

Zalety kasy fiskalnej online

Warto wspomnieć, że dla wielu przedsiębiorców prowadzących sprzedaż towarów lub usług osobom fizycznym, kasa fiskalna online jest już urządzeniem obowiązkowym. Takie kasy automatycznie przesyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas, przez co są łatwiejsze do monitorowania niż tradycyjne modele.

Do najczęściej wymienianych zalet kas fiskalnych online należą:

  • Niewielkie wymiary i waga. Kasy fiskalne online są małe i lekkie, dzięki czemu można się z nimi bez problemu przemieszczać. Jednak w tym przypadku warto dokupić do nich odpowiednie akcesoria, np. torbę lub etui do kasy fiskalnej.
  • Dopasowane do potrzeb działalności. Różne funkcjonalności i kolory kas fiskalnych umożliwiają dopasowanie ich do potrzeb branży. Na przykład branży medycznej polecamy kasy fiskalne dla lekarzy z antybakteryjną obudową, która redukuje dalsze namnażanie się bakterii.
  • Możliwość pracy w skrajnych warunkach atmosferycznych. Nasze kasy fiskalne online są wykonane z solidnych i trwałych materiałów, a także posiadają wyświetlacz odporny na zachlapania i zmiany temperatur.
  • Funkcjonalność to cecha charakterystyczna kas fiskalnych online. Większość modeli posiada opcję przypomnienia o konieczności wykonania raportu dobowego i miesięcznego, czy swobodne definiowanie stopki paragonu.

Ponadto kasy fiskalne online współpracują z terminalami płatniczymi, dzięki czemu umożliwiają coraz bardziej popularne płatności bezgotówkowe. Dlatego wybierając kasę fiskalną do swojej firmy warto kupić ją w pakiecie z mobilnym terminalem płatniczym mPOS apipay.

Kasoterminal – zalety i wady

Alternatywą dla kasy fiskalnej online z oddzielnym terminalem mobilnym jest kasoterminal, czyli połączenie tych urządzeń. Do wad tego rozwiązania należy jego cena, kasoterminal jest droższy niż klasyczna kasa fiskalna online, a co przemawia na jego korzyść?

Kasoterminal to tak naprawdę rozbudowany system do zarządzania sprzedażą. Umożliwia więc łatwe przeprowadzenie inwenteryzacji stanu sklepowego, nie tylko drukowanie, ale również edytowanie paragonów, czy obsługę zwrotów. Pod względem funkcjonalności bardziej przypomina drukarkę fiskalną niż kasę fiskalną. Niekiedy kasoterminal online umożliwia monitorowanie wyników sprzedaży czy sprawdzenie stanów magazynowych. Kasoteminal będzie więc lepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy prowadzą więcej niż jeden punkt sprzedaży, a także dla dużych firm.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl