do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Drukarka fiskalna Elzab Mera ONLINE LAN Drukarka fiskalna Elzab Mera ONLINE LAN
Producent: Elzab
2 779,00 zł ( Cena: brutto: 3 418,17 zł )
Drukarka fiskalna Elzab Mera ONLINE BT/WIFI LAN Drukarka fiskalna Elzab Mera ONLINE BT/WIFI LAN
Producent: Elzab
2 879,00 zł ( Cena: brutto: 3 541,17 zł )
Drukarka fiskalna Novitus DEON ONLINE Drukarka fiskalna Novitus DEON ONLINE
Producent: Novitus
2 179,00 zł ( Cena: brutto: 2 680,17 zł )
Drukarka fiskalna Novitus BONO ONLINE Drukarka fiskalna Novitus BONO ONLINE
Producent: Novitus
2 349,00 zł ( Cena: brutto: 2 889,27 zł )
Drukarka fiskalna Novitus HD ONLINE Drukarka fiskalna Novitus HD ONLINE
Producent: Novitus
2 849,00 zł ( Cena: brutto: 3 504,27 zł )
Drukarka fiskalna Novitus HD ONLINE WW Drukarka fiskalna Novitus HD ONLINE WW
Producent: Novitus
2 949,00 zł ( Cena: brutto: 3 627,27 zł )
Drukarka fiskalna Elzab Cube ONLINE R Drukarka fiskalna Elzab Cube ONLINE R
Producent: Elzab
2 949,00 zł ( Cena: brutto: 3 627,27 zł )
Drukarka fiskalna Elzab Cube ONLINE E Drukarka fiskalna Elzab Cube ONLINE E
Producent: Elzab
3 049,00 zł ( Cena: brutto: 3 750,27 zł )

Kasa fiskalna a drukarka fiskalna

Drukarka fiskalna a kasa fiskalna – jaka jest między nimi różnica? Choć wiele osób używa tych terminów zamiennie, drukarka a kasa to dwa odrębne urządzenia fiskalne. Dlatego, zanim dowiesz się, jaka drukarka fiskalna do sklepu czy zakładu medycznego, sprawdź, czym się różni od kasy.

Kasa fiskalna jest urządzeniem, które może pracować samodzielnie – z jej pomocą zarówno rejestrujesz, jak i wystawiasz paragony. Natomiast prawidłowe działanie drukarki fiskalnej możliwe jest tylko wtedy, gdy zostanie podłączona do komputera oraz zintegrowana z odpowiednim systemem sprzedażowym.

Różnica widoczna jest również w cenie – wybierając między kasą fiskalną a drukarką fiskalną, szybko zorientujesz się, że te drugie urządzenia są znacznie droższe. Wynika to z tego, że drukarki fiskalne są o wiele bardziej funkcjonalnymi, uniwersalnymi urządzeniami. Dzięki integracji z dostosowanym do potrzeb przedsiębiorstwa systemem sprzedażowym umożliwiają m.in. podgląd stanów magazynowych, wystawienie faktury VAT, a także wykorzystanie systemów promocyjno-rabatowych.

Ponadto drukarki wraz z systemem pozwalają na bieżące monitorowanie efektów pracy, dzięki nim można generować raporty sprzedażowe. Co w takim razie będzie lepszym rozwiązaniem – kasa czy drukarka fiskalna do komputera? Wszystko tak naprawdę zależy… od ciebie i potrzeb twojej firmy. W niedużym, osiedlowym sklepie czy w gabinecie medycznym często wystarczająca jest kasa fiskalna. Jeśli jednak chcesz lepiej analizować działalność sprzedażową lub wprowadzać dodatkowe funkcjonalności, zakup drukarki może okazać się koniecznością. Dlatego dowiedz się, jak wybrać drukarkę paragonową.

Jak wybrać drukarkę fiskalną?

Na początku musisz wiedzieć, że istnieje kilka typów drukarek fiskalnych – mogą to być urządzenia mobilne, sklepowe lub apteczne. Drukarki mobilne posiadają niewielkie gabaryty, są lekkie i łatwe w przenoszeniu. Dzięki temu sprawdzają się w przypadku lekarzy, gabinetów medycznych, aczkolwiek o tym jeszcze szerzej będziemy pisać. Drukarki sklepowe wyróżniają się dużą bazą towarową, usprawniają codzienną pracę kasjerów, a także oszczędzają ich czas. Natomiast drukarki apteczne są dodatkowo wyposażone w funkcjonalności wykorzystywane wyłącznie w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych, posiadają formatki niefiskalne, takie jak wyceny leków, refundacje czy odpisy recept.

Dlatego pierwszym kryterium, jakim powinieneś się kierować, wybierając drukarkę fiskalną, jest typ prowadzonej przez ciebie działalności. Drugim czynnikiem jest także wielkość firmy, ilość rejestrowanych na dobę usług/produktów. Im większy zakres działalności, tym konieczna jest wyższa wydajność drukarki.

Jak dostosować drukarkę do swoich potrzeb? Porównując takie parametry jak:

  • ilość towarów;
  • długość nazwy towarów;
  • ilość kasjerów;
  • ilość stawek PTU;
  • rodzaj klawiatury;
  • wyświetlacz kasjera i klienta;
  • wymiary;
  • waga.

Oprócz tego drukarki mogą posiadać dodatkowe funkcjonalności. Jakie? M.in. możliwość podłączenia wolnostojącego wyświetlacza oraz innych akcesoriów, generowania wydruków niefiskalnych (np. kuponów rabatowych), a także przypomnienia o wykonaniu raportu dobowego i miesięcznego oraz współpraca z kilkoma stanowiskami sprzedaży równocześnie.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, aby obsługa kasy fiskalnej z komputerem była prosta i intuicyjna. W końcu to urządzenie ma usprawniać pracę i oszczędzać czas. W tym wypadku jednak wszystko zależy od zainstalowanego oprogramowania sprzedażowego – wybierając go, dopytaj się o możliwość przeprowadzenia szkoleń.

Dalej nie wiesz, co wybrać? Skontaktuj się z nami, a my ci doradzimy.

Drukarka – system medyczny

Jak już sygnalizowaliśmy, w przypadku systemów medycznych, konieczny jest zakup specyficznych typów urządzeń, dostosowanych do potrzeb działalności. Dlatego najczęściej rekomenduje się zakup drukarki fiskalnej online, która będzie to umożliwiać.

Drukarka fiskalna dla lekarzy musi być nieduża, lekka i poręczna. Przenośne, mobilne drukarki powinny cechować się dużą wytrzymałością, niską podatnością na uszkodzenia mechaniczne w trakcie transportu. Co jeszcze jest ważne? Wytrzymałość akumulatora – dobrze, aby umożliwiał pracę nawet przez cały dzień bez konieczności podłączania do ładowania. Zwróć też uwagę na to, aby urządzenie wykonywało elektroniczną kopię paragonu – pamiętaj, że lekarze mają obowiązek przechowywać kopię paragonów fiskalnych do 5 lat, w trakcie kontroli skarbowej trzeba będzie przedstawić dokumenty sprzedaży usługi.

Podobne cechy powinna spełniać drukarka do przychodni, aczkolwiek w tym wypadku gabaryty sprzętu czy wytrzymałość akumulatora nie jest aż tak istotnym czynnikiem. Należy natomiast zwrócić uwagę na maksymalną liczbę znaków w nazwach towarów, ponieważ niektóre konieczne do zastosowania zwroty mogą być po prostu zbyt długie.

Drukarka fiskalna apteczna jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem, wykorzystywanym w systemach medycznych, ponieważ umożliwia m.in. indywidualizowanie wydruków niefiskalnych.

Drukarki fiskalne – producenci

Drukarka fiskalna sieciowa, online produkowana jest przez wielu producentów, aczkolwiek na rynku dominują dwie firmy: Elzab oraz Novitus. Pokrótce przedstawimy każdą z nich.

Produkowana przez Novitus drukarka fiskalna to rozwiązanie skierowane do wielu branż – medycznych, prawniczych czy turystycznych. Drukarka fiskalna Novitus wyróżnia się korzystnym stosunkiem ceny do jakości, a także mnogością zastosowań. Popularne są takie modele jak DEON ONLINE, HD ONLINE czy BONO ONLINE.

Jednym z najchętniej kupowanych urządzeń jest drukarka fiskalna Elzab, charakteryzująca się szybkością pracy czy wydajnym mechanizmem drukującym. Przykładowo, drukarka fiskalna Elzab Zeta umożliwia podłączenie dodatkowego wyświetlacza, a komunikacja bezprzewodowa WiFi znajduje się w standardzie. Na uwagę zasługuje także model Elzab Cube, który jest najszybszą drukarką fiskalną na rynku.

Drukarka fiskalna online – cena

Ceny najtańszej drukarki fiskalnej na rynku zaczynają się od ok. 2 000 zł, mogą dochodzić do 3 000 -3 500 zł za bardziej zaawansowane modele. Jak wybrać tanią drukarkę online? Tak naprawdę już to sygnalizowaliśmy – dopasowując jej parametry do swoich potrzeb. Im więcej funkcji, możliwości tego sprzętu, tym jego cena staje się wyższa. Jednak najdroższe urządzenie wcale nie musi okazać się najlepsze w twoim przypadku. Tania drukarka fiskalna, o ile tylko jest rozważnie wybrana, może być funkcjonalna i niezawodna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl