do kasy suma: 0,00 zł
Czy lekarz musi mieć kasę fiskalną? Jaka kasa fiskalna jest odpowiednia do gabinetu lekarskiego?
Czy lekarz musi mieć kasę fiskalną? Jaka kasa fiskalna jest odpowiednia do gabinetu lekarskiego?

Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą urządzenia fiskalnego mają już prawie wszyscy przedsiębiorcy, w dodatku większość z nich musiała się zaopatrzyć w nowe kasy fiskalne online. A czy lekarze muszą mieć kasy fiskalne online? I od kiedy nałożony zostanie na nich obowiązek posiadania takiego urządzenia? Sprawdzamy.

Od kiedy kasa fiskalna dla lekarza?

W związku ze zmianą ustawy o podatku od towarów i usług przedsiębiorcy mają obowiązek wyposażyć się w kasy fiskalne online, które automatycznie wysyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas. Obowiązek ten miał być na nich nałożony już w roku 2020, jednak pandemia koronawirusa nieco to zmieniła… Póki co, nowe kasy fiskalne dla lekarzy zaczną obowiązywać 1 lipca 2021 roku, jednak z najnowszych informacji wynika, że sejm pracuje nad projektem, który miałby przesunąć te terminy o kolejne 12 miesięcy.

Jaka kasa fiskalna dla lekarza?

W sprzedaży można znaleźć tak wiele różnych modeli urządzeń fiskalnych, że kasy dla lekarzy bez problemu można dobrać do indywidualnych preferencji i wykonywanej specjalizacji. Oferowane przez nas produkty to głównie kasy fiskalne czołowych producentów – Elzab i Novitus. Ten pierwszy działa w branży już ponad 50 lat, a same kasy i drukarki fiskalne online firmy Elzab charakteryzują się niezwykłą trwałością, solidnością i intuicyjną obsługą. A na które urządzenie powinni zdecydować się lekarze? I co koniecznie muszą wziąć pod uwagę, wybierając kasę fiskalną?

Kasa fiskalna dla lekarzy powinna być mobilna, większość z nich po pracy w gabinecie jedzie na wizyty domowe. Taki mały i lekki model będzie zatem niezwykle praktyczny, dobrze, jeśli dodatkowo posiada też wytrzymałą baterię, dzięki czemu będzie można z niej wygodnie korzystać przez długi czas. Lekarze, którzy stale przemieszczają się pomiędzy gabinetami, powinni również zadbać o odpowiednie akcesoria do kas fiskalnych, jak ładowarka samochodowa czy torba/etui na kasę.

Ze względu na charakter pracy lekarza kasa fiskalna nie musi posiadać bardzo dużej bazy PLU, natomiast powinna być odporna na zalania, zabrudzenia czy zmienne temperatury i inne niekorzystne działania warunków atmosferycznych. Idealny model kasy fiskalnej dla lekarza posiada również antybakteryjną obudowę.

Kasa fiskalna dla lekarzy

Elzab K10 MED Online – idealna kasa fiskalna dla lekarzy

Kasa fiskalna dla lekarzy to na przykład model K10 MED producenta Elzab, który wyposażony został w specjalną, antybakteryjną obudowę z jonami srebra. Bakteriobójcze właściwości sprawiają, że ta kasa fiskalna cieszy się ostatnio największym uznaniem w branży medycznej. Ponadto posiada ona bardzo pojemną baterię, która umożliwia sprawną obsługę pacjentów przez nawet 5 godzin na jednym ładowaniu. K10 MED to mały praktyczny model, który świetnie sprawdzi się także podczas wizyt domowych. Umożliwia tworzenie i wydruk grafiki w nagłówku paragonu oraz swobodne definiowanie stopki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl