do kasy suma: 0,00 zł

Akcesoria do kas fiskalnych – co może się przydać?

Do prawidłowego i sprawnego użytkowania kas fiskalnych warto dobrać odpowiednie akcesoria, które nieco to ułatwią. Wśród najczęściej wybieranych akcesoriów wymienia się szuflady do kas fiskalnych, moduły, zasilacze, pokrowce i materiały eksploatacyjne. Muszą one zostać dobrane odpowiednio do konkretnego modelu urządzenia. Poniżej przedstawiamy popularne akcesoria do kas fiskalnych.

 

Szuflady do kas fiskalnych

Szuflady do kas fiskalnych to akcesoria, które ułatwiają gromadzenie pieniędzy. Większość z nich jest wykonana z solidnych i wytrzymałych materiałów, dzięki czemu przedsiębiorcy zyskują możliwość bezpiecznego przechowywania gotówki. Szuflady na pieniądze do kas fiskalnych są przeważnie sterowane przez urządzenia zewnętrzne, czyli kasy lub drukarki fiskalne. Posiadają one kluczyk do zamknięcia lub otwarcia, a niektóre wyposażone są w przycisk awaryjnego otwierania na wypadek problemów. Wybrane akcesoria tego typu mogą mieć specjalną szczelinę, przez którą możliwe jest wsuwanie banknotów i talonów.

Szuflady do kasy fiskalnej dostępne są w różnych wymiarach, dodatkowo w sprzedaży są modele uniwersalne, które współpracują z każdym urządzeniem rejestrującym. Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na szufladę kasową małą, szufladę kasową dużą, dostępne są nawet szuflady kasowe podwieszane, które można umieścić np. pod blatem. Jeżeli chodzi o producentów takich akcesoriów, najczęściej wymienia się szuflady do kasy fiskalnej Novitus i Elzab.

 

Moduły do kas fiskalnych

Zakup i fiskalizacja kasy fiskalnej nie oznacza, że z urządzenia będzie można korzystać dożywotnio. Każde urządzenie ma określoną żywotność kasy fiskalnej. Oznacza to, że po przekroczeniu limitu pamięci wyczerpuje się ona i nie można z tej kasy już korzystać. W takiej sytuacji przedsiębiorcy mają dwa rozwiązania: wymienić moduł pamięci kasy fiskalnej lub kupić nową kasę fiskalną. Tańsze jest oczywiście pierwsze rozwiązanie. Jeśli kasa jest sprawna, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zainwestować jedynie w wymianę modułu pamięci fiskalnej. Należy jednak zrobić to z wyprzedzeniem, w przeciwnym razie, jeśli w firmie nie ma innego urządzenia rejestrującego, trzeba będzie wstrzymać działalność. Pamięć fiskalną trzeba odczytać, a urządzenie musi zostać wyrejestrowane. Nowy moduł to obowiązek zgłoszenia do Urzędu Skarbowego i fiskalizacji.

 

Zasilacze do kas fiskalnych

Zasilacze do kas fiskalnych sprzedawane są razem w komplecie z urządzeniami. Może jednak się zdarzyć, że dojdzie do ich uszkodzenia, wtedy należy wymienić je na nowe. Warto więc zadbać o sieciowy zasilacz do kasy fiskalnej, ale nie tylko. Wielu przedsiębiorców korzysta z mobilnych urządzeń. Wśród nich wymienia się chociażby lekarzy, którzy mogą świadczyć usługi poza gabinetem lekarskim, np. w ramach wizyt domowych. Oznacza to, że muszą mieć kasę fiskalną przy sobie. To z kolei może generować problem, w przypadku kiedy takie urządzenie się rozładuje. Wówczas dobrze mieć przy sobie zasilacz samochodowy do kasy fiskalnej, który można podłączyć do gniazdka zapalniczki samochodowej, by naładować urządzenie i dokonać na nim rejestracji usługi lub sprzedaży.

 

Materiały eksploatacyjne do kas fiskalnych

Wśród najważniejszych materiałów eksploatacyjnych wymienia się oczywiście rolki do kas fiskalnych. Bardzo ważne jest ich dobranie do konkretnego modelu urządzenia. Rozmiary rolek do kasy fiskalnej wyrażane są w milimetrach i metrach. Po pierwsze określana jest szerokość (mm), a po drugie - długość (m). Rolki kasowe dostępne są w kilku rodzajach. Jeszcze do niedawna często używane były rolki offsetowe wykonane z papieru bezpyłowego lub celulozowego. Były one przeznaczone do kas z igłowym mechanizmem drukującym. Obecnie często wybierane są rolki termiczne do kas. Te stosowane są w przypadku urządzeń z termicznym mechanizmem drukującym. Wymienić można jeszcze rolki samokopiujące. Najczęściej są one wykonane z dwóch warstw: z papieru offsetowego i z papieru o wysokiej czułości. Wydruk na takich rolkach jest trwały przez wiele lat, co jest największą zaletą tego produktu. A gdzie kupić rolki do kasy fiskalnej? Można znaleźć je w stacjonarnych sklepach z akcesoriami do biura lub w sklepach online, w tym na naszej stronie.

 

Inne akcesoria do kas fiskalnych

Dostępne są jeszcze inne akcesoria do kas fiskalnych, które umożliwiają sprawne i wygodne użytkowanie tych urządzeń. Warto zaopatrzyć się w etui na kasę fiskalną, szczególnie kiedy w grę wchodzi częsta praca w terenie. Z mobilnych kas fiskalnych korzysta wielu przedsiębiorców. Oznacza to, że takie urządzenia są często transportowane. Aby zabezpieczyć je przed zniszczeniem czy przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, dobrze jest kupić pokrowiec na kasę fiskalną. Co więcej, dostępne są nawet takie zabezpieczenia na urządzenia, które umożliwiają korzystanie z nich bez ściągania ochrony. W sprzedaży są pokrowce, które dają możliwość dotykowej obsługi kasy fiskalnej bez zdejmowania pokrowca. Etui może być wykonane z różnych materiałów. Popularne są skórzane pokrowce, jak i te uszyte z wysokiej jakości materiałów wodoodpornych. Oprócz dopasowanego do konkretnego rodzaju mobilnej kasy etui, przedsiębiorcy mają możliwość zakupienia toreb na duże urządzenia fiskalne, co ułatwia ich bezpieczny transport.

Na tym dodatkowe akcesoria do kas fiskalnych się nie kończą. W sprzedaży są też części do kas fiskalnych. Mogą to być zewnętrzne wyświetlacze klienta o określonej rozdzielczości i ustawieniach kolorów. Niektórzy potrzebują specjalnych przejściówek, by podłączyć komputer do multipleksera, takie akcesoria również bez problemu można dokupić. Przydatne mogą być także modemy do portu USB, które będzie można podłączyć do wybranych kas i drukarek fiskalnych lub karty SIM z modułem GPRS i określonym terminem ważności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl