do kasy suma: 0,00 zł
Kasa fiskalna online - od kiedy i dla kogo?
Kasa fiskalna online - od kiedy i dla kogo?

Dla kogo kasa fiskalna online?

Kasy fiskalne online to nowoczesne urządzenia, które automatycznie i bezpośrednio przesyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas, dlatego też obowiązkiem przedsiębiorcy, który posiada taką kasę, jest zapewnienie dostępu do internetu. Ten nowoczesny model kasy fiskalnej łatwo jest dopasować do niemalże każdego biznesu. Dzięki licznym funkcjonalnością i udogodnieniom, w sprzedaży można znaleźć zarówno kasy fiskalne dla medyków (z antybakteryjną obudową), kasy fiskalne apteczne, do salonów kosmetycznych (eleganckie, np. w różowym kolorze), jak i kasy do warsztatów samochodowych (wyposażone w wyświetlacz odporny na zachlapania).

Ponadto kasy fiskalne online sprawdzą się, jeśli prowadzisz sprzedaż obwoźną i gdy często podróżujesz np. między gabinetami. Są poręczne i lekkie, a do tego posiadają wytrzymałą baterię. Do takiej kasy fiskalnej przenośnej możesz również dokupić praktyczne akcesoria, takie jak ładowarka do samochodu czy etui na kasę fiskalną, które znacznie poprawią komfort pracy.

Kasy online – od kiedy obowiązkowe dla przedsiębiorców?

Harmonogram wprowadzenia kas fiskalnych online dla poszczególnych grup podatników kilkukrotnie ulegał zmianom. Początkowo pierwsi przedsiębiorcy mieli zaopatrzyć się w kasę fiskalną online już w 2018 roku! Jednak ostatecznie, pierwsza grupa podatników (m.in. warsztaty samochodowe czy stacje paliw) zobowiązana została do ewidencjonowania sprzedaży na nowej kasie fiskalnej od stycznia 2020 roku.

Od stycznia 2021 roku obowiązek posiadania kasy lub drukarki fiskalnej online dotyczy również hoteli, pensjonatów oraz restauracji i innych firm świadczących usługi związane z wyżywieniem, również tych sezonowych. Od tego roku kasę fiskalną online muszą posiadać również podatnicy zajmujący się sprzedażą węgla, brykietu i innych tego typu paliw stałych.

Z kolei od 1 lipca 2021 roku urządzenie fiskalne online powinno się również pojawić w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, a także w gabinetach lekarskich, w tym w gabinetach stomatologicznych czy u weterynarzy. Sprzedaż usług musi się odbywać z użyciem kasy fiskalnej online również w kancelariach prawnych oraz w obiektach służących poprawie kondycji fizycznej.

Fiskalizacja i zgłoszenie kasy fiskalnej online

Z zakupem urządzenia fiskalnego wiąże się obowiązek fiskalizacji kasy, którą wykonuje serwisant. Fiskalizacja to po prostu odpowiednie zaprogramowanie kasy fiskalnej, dzięki czemu możliwe jest wygenerowanie dobowego raportu. Warto dobrze wybrać serwisanta, który przeprowadzi proces fiskalizacji, ponieważ wiąże się ona z objęciem serwisowej obsługi kasy fiskalnej przez daną firmę serwisującą. Oznacza to, że w razie jakichkolwiek problemów będziesz musiał się zgłosić właśnie do wybranych wcześniej specjalistów.

Kasa fiskalna online to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, również w kwestii formalności. W jej przypadku dane są przesyłane automatycznie do CRK, więc nie ma obowiązku zgłoszenia kasy do naczelnika urzędu skarbowego.

A jaka jest cena kasy fiskalnej nowego typu? Wiele zależy od wybranego modelu, jednak takie urządzenia kosztują średnio 1400-1500 zł.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl