do kasy suma: 0,00 zł
Czym są drukarki do systemów medycznych?
Czym są drukarki do systemów medycznych?

Drukarki do systemów medycznych to urządzenia jeszcze bardziej funkcjonalne niż kasy fiskalne dla lekarzy czy do przychodni. A co należy o nich wiedzieć? Czym się charakteryzują i jak wybrać odpowiednią drukarkę medyczną? Sprawdź, w artykule.

Czym jest drukarka medyczna?

Drukarka do systemów medycznych to urządzenie fiskalne, które sprawdzi się w przychodni, w gabinecie lekarskim, a nawet w aptece. Jednak w zależności od jej przeznaczenia, należy wybrać model o odpowiednich parametrach. Aby drukarka fiskalna działała prawidłowo, musi być połączona z komputerem oraz zostać zintegrowana z odpowiednim systemem, w tym przypadku z systemem medycznym. Właśnie ta cecha najbardziej odróżnia ją od kasy fiskalnej online. Drukarka nie może pracować samodzielnie, jednak dzięki temu daje dużo więcej możliwości niż tradycyjna kasa fiskalna online.

A jak wybrać odpowiedni model? I czym różni się drukarka medyczna dla przychodni od tej aptecznej czy dedykowanej lekarzom?

Drukarki do systemów medycznych – rodzaje

Drukarki medyczne można podzielić na niewielkie, mobilne urządzenia fiskalne dla lekarzy i innych pracowników służy zdrowia, którzy stale przemieszczają się pomiędzy gabinetami, drukarki apteczne, a także modele przeznaczone do przychodni.

Przykładem urządzenia fiskalnego dla lekarzy może być dostępna w naszej ofercie drukarka fiskalna Novitus DEON Online. To wygodne i poręczne urządzenie nie zajmuje zbyt wiele miejsca, posiada wytrzymałą baterię oraz wygodną podświetlaną klawiaturę, która ułatwia pracę w trudnych warunkach.

Z kolei drukarki do systemów medycznych w przychodni to nieco większe urządzenia, które umożliwiają komfortową i szybką obsługę pacjentów. Dzięki temu, że taka drukarka medyczna podłączona jest do komputera/laptopa gromadzi w jednym miejscu wszystkie dane pacjenta, co znacznie usprawnia pracę przychodni oraz jej zarządzanie. 

Z kolei drukarki do systemów medycznych, które można spotkać w aptekach to najbardziej zaawansowane urządzenia fiskalne dla usług medycznych. Umożliwiają m.in. indywidualizowanie wydruków niefiskalnych, posiadają formatki do wyceny leków, refundacji czy recept.   

Jak wybrać drukarkę medyczną?

Wybierając drukarkę fiskalną dla lekarza, warto zwrócić uwagę na jej wagę, rozmiar oraz wytrzymałość baterii – szczególnie jeśli medyk często przemieszcza się w pracy. Takie urządzenia powinny być poręczne oraz niezbyt podatne na uszkodzenia mechaniczne. Można dokupić do nich też skórzane etui, które będzie chronić drukarkę podczas transportu. Z kolei najważniejsze parametry przy wyborze drukarki do systemów medycznych, która będzie używana głównie w przychodni to: liczba towarów i długość ich nazw, warto również zwrócić uwagę na wyświetlacz i szerokość paragonu. Medyczne zwroty bywają bardzo długie, a dobrze jeśli na paragonie znajdzie się pełna nazwa usługi. Również drukarkę apteczną należy dobrać do potrzeb działalności.      

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl